top of page

Novinky Artceram 2018

 

Taliansky výrobca sanitárnej keramiky ARTCERAM opäť potvrdzuje svoju pozíciu inovatívnej dizajnérskej značky. Na trh uvádza jedinečnú sériu sanitárnej keramiky THE ONE s revolučným dizajnom - rimless WC s tenkou hranou a vloženým ultratenkým sedátkom bez pántov.  

GHOST 65 olivovo šedá
ARTCERAM THE ONE

THE ONE

 

ARTCERAM THE ONE

Po sériách tenkostenných umývadiel na plochu, ktoré sa tešia veľkej obľube zákazníkov, sa ARTCERAM rozhodol tento úspešný koncept aplikovať aj pri návrhu toaletnej misy a bidetu. Výsledkom úsilia dizajnérov z milánskeho štúdia Meneghello Paolelli Associati je vôbec prvá séria sanitárnej keramiky s tenkou hranou - nazvali ju THE ONE. Unikátny a vskutku revolučný dizajn THE ONE je chránený patentom. 

 

ARTCERAM THE ONE
ARTCERAM THE ONE
ARTCERAM THE ONE
ARTCERAM THE ONE
ARTCERAM THE ONE

WC THE ONE je nielen RIMLESS, ale aj EDGELEES a je doplnené HINGELESS sedátkom. Čo všetko tieto výrazy znamenajú?

RIMLESS prevedenie WC misy bez splachovacieho okruhu sa už pomaly stáva novým štandardnom. Bežné rimless WC misy však stále majú širokú hornú hranu, ktorá síce už neskrýva splachovací okruh, no stále plní funkciu podpornú, keďže na nej býva položené WC sedátko.  EDGELESS znamená bez hrany. Nový dizajn umožňuje eliminovať hornú keramickú hranu na minimum, čím sa zvýraznia jednoduché a čisté línie. WC misa a bidet THE ONE má pri rovnakých vonkajších rozmeroch väčší vnútorný priestor ako bežné WC.  


 

 

HINGLEES znamená bez pántov a týka sa sedátka THE ONE. Práve pánty, na ktorých bývajú štandardne uchytené WC sedátka predstavujú z hľadiska hygieny ďalšie kritické miesto, kde dochádza k usadzovanie nečistôt.

Ultratenké sedátko THE ONE je iba 10 mm hrubé. Technológia Wood-skin® umožňuje vyrobiť sedátko frézovaním z unikátneho trojvrstvového kompozitu. Vonkajšie vrstvy tvoria PMMA a HPL/viacvrstvová drevená dýha a medzi nimi je vysokoodolná polymérová vrstva.

Sedátko THE ONE je vložené do úrovne tenkej hrany WC misy, ktorú týmto ešte viac zvýrazňuje. Kompletne pokrýva celú hornú plochu až ku stene a je jednoducho odnímateľné.     
 

 

ARTCERAM THE ONE videoprezentacia

Pozrite si video z výstavy Cersaie 2017, kde bol koncept THE ONE prvýkrát predstavený verejnosti.

UPOZORNENIE:

vo videu je prezentovaný pôvodný koncept sedátka s otvorom, vo finálnej verzii je toto riešenie nahradené pútkom. 

Inovatívny dizajn THE ONE rozširuje paleta farebných a materiálových prevedení WC mís a sedátok.

Biela a čierna keramika je dostupná v lesklom aj v matnom prevedení a ponuku dopĺňa ďalších 5 farebných glazúr.

Sedátka sú k dispozícii biele a čierne - matné, drevené (dýhované) - dubové alebo orechové a s kovovým povrchom nerezové, titánové, bronzové alebo zlaté.

ARTCERAM THE ONE

Rovnaké materiálové možnosti sú v ponuke aj u závesného umývadla THE ONE rozmeru 90x40 cm.

Toto umývadlo je možné doplniť dvojdielnym skladacím krytom výlevky v rovnakom vyhotovení ako je sedátko THE ONE.

 

ARTCERAM THE ONE

Ďalšou novinkou z produkcie ARTCERAM je nová séria CIVITAS, ktorá osloví zákazníkov preferujúcich skôr tradičný dizajn a stále populárny retro štýl.

 

Pre dosiahnutie dokonalého historického vzhľadu je možné stojace WC CIVITAS (dostupné iba so spodným-zvislým odpadom) doplniť o závesnú keramickú nádržku so splachovaním pomocou keramickej páčky.

Masívne závesné umývadlá sa inštalujú s podporným stĺpom, keramickými nohami alebo s pochrómovanými mosadznými konštrukciami.

Umývadlá CIVITAS sa štandardne dodávajú s jedným otvorom na batériu, majú však predprípravu na trojprvkovú batériu (otvory na vyžiadanie vyvŕtame).

 

ARTCERAM CIVITAS
ARTCERAM CIVITAS
ARTCERAM CIVITAS
ARTCERAM CIVITAS
ARTCERAM CIVITAS
ARTCERAM CIVITAS

K sérii CIVITAS sú dostupné tiež doplnky v rovnakom dizajne.

 

Aj séria CIVITAS je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach. Okrem klasickej bielej a čiernej (iba lesklé) je v ponuke v šedej farbe a v troch jemných pastelových odtieňoch - modrej, ružovej a zelenej.

UPOZORNENIE:

Z aktuálnej ponuky ARTCERAM vypadlo závesné WC a závesný bidet STEP. Dôvodom je podstatná zmena prislúchajúcej montážnej sady dodávateľom, ktorá nie je v súlade s európskymi normami a takto inštalovaná sanita nespĺňa požadované bezpečnostné kritéria. Uvedené sa netýka stojaceho WC a bidetu STEP, ktoré zostávajú naďalej v ponuke.

Dokumenty na stiahnutie:

 

ARTCERAM THE ONE
ARTCERAM katalog a cennik 2018

Poznámka:

Séria THE ONE je iba v samostatnom dokumente (nie je obsiahnutá v katalógu ARTCERAM 2018).

Sériu CIVITAS nájdete v katalógu ARTCERAM 2018 od strany 130.

 

bottom of page